Aktualności

Po raz drugi zelektryfikujemy Łódź!

News
30/08/2022
Po raz drugi zelektryfikujemy Łódź!

Już 10 września 2022 r. miłośnicy elektromobilności spotkają się w centrum Polski. Na ulicy Piotrkowskiej (Łódź), w samo południe, odbędzie się parada samochodów elektrycznych, która ulicami miasta przemieści się pod Łódzką Manufakturę. Organizatorem wydarzenia jest EV Klub Polska.

10 września – w weekend poprzedzający trzecią edycję Kongresu Nowej Mobilności (12-14 września) – odbędzie się wyjątkowe wydarzenie. Po raz drugi łódzkie ulice wypełnią się pojazdami elektrycznymi, które w samo południe wyruszą w zwartej kolumnie z ulicy Piotrkowskiej.

– Po raz drugi, EV Klub Polska liczący niemal 5 tysięcy członków, zelektryzuje Łódź. Członkowie klubu spotkają się na głównej ulicy miasta, by następnie wspólnie przejechać ulicami miasta na rynek Manufaktury, gdzie odbędą się prelekcje oraz debaty poruszające zagadnienia dotyczące elektromobilności. W ubiegłorocznym wydarzeniu uczestniczyło ponad 150 samochodów elektrycznych, a w tym roku zamierzamy pobić ten rekord – mówi Łukasz Lewandowski, koordynator EV klub Polska.Tuż przed rozpoczęciem tego wyjątkowego przejazdu Pani Hanna Zdanowska, Prezydent Miasta Łódź przywita zgromadzonych i dokona oficjalnego rozpoczęcia parady. Następnie pojazdy, spod Urzędu Miasta Łódź przejadą ulicami: al. Mickiewicza, al. Włókniarzy, Drewnowską, Zachodnią, Ogrodową, by po około 20 minutach wjechać na rynek Manufaktury. Przejazd zakończy się pod łódzką Manufakturą, ale nie oznacza końca atrakcji. Zgromadzeni na placu lokalni dealerzy oraz importerzy nie tylko zaprezentują swoje produkty, ale też pokażą ich zalety, a zainteresowanych zakupem samochodu elektrycznego zaproszą na spotkanie i rozmowę o możliwościach EV.

– Trasa przejazdu jest ściśle określona. Każdy z uczestników otrzyma mapę oraz kod QR do elektronicznych map, które poprowadzą zgromadzonych pod Manufakturę. To właśnie tam odbędą się spotkania z uczestnikami zlotu i rozmowy z osobami zainteresowanymi zagadnieniami elektromobilności – wyjaśnia Łukasz Lewandowski.

By wziąć udział w wydarzeniu wystarczy zarejestrować się na stronie: Rejestracja na Zlot EV Klub Polska

Dowiedz się więcej: EVKlub.pl

Zobacz relację z ubiegłorocznego zlotu w Łodzi