Instrukcja obsługi EV

Gratulacje!
Wybrałeś samochód elektryczny.

Salon samochodowy

Kupiłeś samochód elektryczny? To dobra decyzja! Od dzisiaj będziesz podróżował ekologocznie i komfortowo. Zyskałeś także unikalne przywileje!

Darmowe parkowanie

Po pierwsze, możesz parkować za darmo w płatnych strefach. Nie musisz tracić czasu na poszukiwania parkometru, ponosić wysokich opłat za parkowanie i płacić jeszcze wyższych kar za brak ważnego biletu. To spora oszczędność.

Strefa płatnego parkowania
Jazda po buspasach

Jazda po buspasach

Za kierownicą samochodu elektrycznego jesteś także uprawniony do jazdy po buspasach! Dzięki elektromobilności możesz więc omijać korki i dojeżdżać do celu zawsze na czas lub przynajmniej szybciej niż inni kierowcy.

Nieograniczony wjazd do SCT

Już niedługo w Polsce będą powstawać Strefy Czystego Transportu. Wjazd do nich zostanie ograniczony dla pojazdów konwencjonalnych. Ich utworzenie deklaruje już 21% gmin. Pamiętaj, że Ciebie to nie dotyczy i dzięki elektromobilności będziesz mógł poruszać się po Strefach bez żadnych ograniczeń.

Wjazd do SCT
Zielone tablice rejestracyjne

Zielone tablice rejestracyjne

Samochody elektryczne w Polsce są oznakowywane zielonymi tablicami rejestracyjnymi. Dzięki nim inni uczestnicy ruchu wiedzą, że Twój pojazd jest przyjazny dla środowiska!

Dopłaty do zakupu

Pamiętaj także, o ile jeszcze tego nie zrobiłeś, że możesz starać się o dopłatę do Twojego pojazdu i sporo zaoszczędzić. Więcej informacji na ten temat znajdziesz na strona NFOŚiGW.

Dopłaty do zakupu